Çevre konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan Başkent Millet Bahçesi’nde düzenlenen ÇEVREFEST etkinliği, bakanlıklar, belediyeler, özel sektör firmaları, dernekler ve üniversiteleri bir araya getiriyor.
Kağıt, plastik, cam şişe gibi atıklardan yapılan çalışmalarla, vatandaşlara her atığın çöp olmadığı fikri aşılanmaya çalışılıyor. Stantlarda çevre, sıfır atık ve yenilenebilir enerji projelerine dair bilgilendirme yapılıyor.
Ambalaj kutularının geri dönüşüme kazandırılması için kurulan depozito iade makineleri, katılımcılardan büyük ilgi görüyor. Makineye attıkları her ambalaj karşılığında hediye kazanan ziyaretçiler, geri dönüşüm konusunda teşvik ediliyor.
İklim Tünelinde gösterilen videolar ile ziyaretçilere, iklim değişikliğinin sonuçları ve atıkların doğaya verdiği zararlar anlatılıyor. Bu sayede çevre bilinci artırılmaya çalışılıyor.
Festivale gelen çocuklar, kendileri için hazırlanan özel alanlarda sahne gösterileri izleyerek eğleniyor ve atölye çalışmalarına katılarak çevre konusunda bilinçlenmeye başlıyor.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.