Antalya, deniz, kum, tarih ve kültür turizminin yanı sıra çeşitli aktiviteleriyle tatilcilere unutulmaz deneyimler sunmaya devam ediyor. Bu güzel kentte yer alan Beşkonak Mahallesi’ndeki Köprülü Kanyon Milli Parkı’nda bulunan Köprüçay, adrenalin tutkunları ve doğa severler için vazgeçilmez bir destinasyon haline geldi.
Köprüçay, her geçen yıl artan popülaritesiyle Türkiye’nin en gözde rafting noktalarından biri olarak öne çıkıyor. Bu muhteşem parkurda, tarihi taş köprüden başlayarak 14 kilometrelik bir maceraya atılan yerli ve yabancı turistler, nehrin masmavi sularında unutulmaz anlar yaşıyor.
Köprüçay’a gelen tatilciler sadece rafting yapmakla kalmıyor, aynı zamanda jet ski, ATV ve cip safari gibi aktivitelere de katılıyor. Günün stresinden uzaklaşıp doğayla iç içe olma fırsatı bulan ziyaretçiler, çevredeki tarihi mekanları keşfetmekten de geri kalmıyor.
Köprüçay’a gerek yerli gerekse yabancı turistler büyük ilgi gösteriyor. Beşkonak Karabük Turizmi Geliştirme Kooperatifi Başkanı Ali Tırnaksız, bölgenin her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yaptığını belirtiyor. Tırnaksız’a göre, Köprüçay’ın eşsiz doğası ve heyecan dolu aktiviteleri her yaş grubundan ziyaretçiyi cezbediyor.
Rus, İngiliz ve İranlı turistlerin yanı sıra yerli tatilciler de Köprüçay’ın cazibesine kapılıyor. Raftingin heyecanı ve serin suların tazelik veren etkisi, ziyaretçilere unutamayacakları bir deneyim sunuyor. İngiliz turist Elise Clements’in de ifade ettiği gibi, Köprüçay’da korku ve heyecanın yanı sıra doğanın güzellikleriyle keyifli anlar bir arada yaşanıyor.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.